0 382 213 36 34
Hamidiye Mahallesi, Kalealtı Cd (23. Cd.) No:59 Aksaray
Herşey gülücük ile başlar
Hayatınıza, çocuğunuza ve ailenize önem veriyorsanız düzenli olarak hekimliğimize başvurunuz. Aileniz sizin her şeyinizdir. Çocukların gelişimi için dişin önemi çok büyüktür.
Sağlıklı ve beyaz bir gülümseme garantimiz altında.
Hedefimiz diş sağlığının ve diş hastalıklarında erken önlem alınmasını sağlayabilmek ve değerli ziyaretçilerimize konuyla ilgili sağlıklı bilgiler sunabilmektir.
Tedavinizin her aşamasında uzman dokunuşlar.
Kliniğimizin amacı siz değerli ziyaretçilerimizi İmplant, diş hastalıkları ve tedavi yöntemleri, diş çekimi, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirmek ve merak ettiğiniz soruları yanıtlamaktır.

Güvenle ve bembeyaz dişlerle gülümsemek sizin için önemliyse dikkat etmeniz lazım gelen 7 ipucunu Hisar Intercontinental Hospital Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Banu Okur Çakmakcı açıkladı.

Güvenle ve bembeyaz dişlerle gülümsemek sizin için önemliyse dikkat etmeniz lazım gelen 7 ipucunu Hisar Intercontinental Hospital Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Banu Okur Çakmakcı açıkladı.

1. Diş hekiminizi ziyaret edin: Yılda en az 2 kez yaptıracağınız kontrollerle erken aşamadaki çürük, diş eti hastalığı, travma veya kanser gibi problemlere büyümeden müdahale edebilirsiniz. 

2. Asitli içeceklerden uzak durun: Fosforik ve sitrik asit içeren içecekler diş minesinin hassasiyetini artırarak daha basit aşınmasına neden olur. 

3. Şekerden uzak durun: Şeker diş çürümesinin en çok büyük suçlusudur. Bakteri ve asit oluşumuna neden olarak diş minesini ve diş etlerini yıpratır. Şekerden vazgeçmeniz zorsa, azaltın; her yemek veya aperatif ertesi dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi kullanın. 

4. Sigarayı bırakın: Sigaradaki nikotin ve katran dişlerinizde sarı, çirkin lekelere neden olur. Ayrıca dişlerde ve diş eti çizgisi boyunca bakteri ve plak oluşumuna yol açar. Bu durum diş ve diş etlerinize zarar vererek diş kaybı riskinizi artırır. Daha da kötüsü sigara ağız kanserinin en çok büyük nedenlerinden biridir. 

5. Doğru diş fırçası kullanın: Diş yapınıza göre hekiminiz belirleyeceği nitelikte diş fırçası kullanın. Bunun üzerine fırçanızın diş ve diş etlerinizi yaralamasına mani olurken; fırçanızı ne vakit değiştirmeniz gerekmekde olduğunu de fark edebilirsiniz. 

6. Uygun teknikle diş fırçalayın: Diş fırçanızı 45 derecelik açıyla tutun ve diş eti çizgisine doğru nazik ve kısa, dairesel hareketlerle en az 2 dakika dişlerinizi fırçalayın. Şayet bunu icra ederken kuvvet uygulayarak aşırıya kaçmayın. Zira agresif fırçalama diş ve diş etlerinize zarar verebilir. 

7. Diş ipi kullanın: Diş ipi sağlıklı diş ve diş etleri için vazgeçilmezdir. Fırçalama gibi hata yapıldığında diş eti hattına zarar verebilirsiniz. Bunun için diş ipini yaklaşık olarak 30 cm kesin. Her iki elinizin orta parmaklarına sarın. İki dişin arasına yerleştirin. Dişi sararak ipi yukarı çekme hareketiyle temizleyin. İpi mutlaka aşağı yukarı itmeyin.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

İstatistik

324269
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam
30
426
30
324269

Haberdar Olun

Hüküm ve Koşullar

İletişim Bilgilerimiz

(0382) 213 36 34

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Hamidiye Mahallesi, Kalealtı Cd. No:59, 68100 Merkez/Aksaray

Bölgesel Haritada Biz