0 382 213 36 34
Hamidiye Mahallesi, Kalealtı Cd (23. Cd.) No:59 Aksaray
Herşey gülücük ile başlar
Hayatınıza, çocuğunuza ve ailenize önem veriyorsanız düzenli olarak hekimliğimize başvurunuz. Aileniz sizin her şeyinizdir. Çocukların gelişimi için dişin önemi çok büyüktür.
Sağlıklı ve beyaz bir gülümseme garantimiz altında.
Hedefimiz diş sağlığının ve diş hastalıklarında erken önlem alınmasını sağlayabilmek ve değerli ziyaretçilerimize konuyla ilgili sağlıklı bilgiler sunabilmektir.
Tedavinizin her aşamasında uzman dokunuşlar.
Kliniğimizin amacı siz değerli ziyaretçilerimizi İmplant, diş hastalıkları ve tedavi yöntemleri, diş çekimi, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirmek ve merak ettiğiniz soruları yanıtlamaktır.

Bu yıl içinde hizmete girecek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri'nin detayları ortaya çıktı. Buna göre her vatandaşın diş hekiminin adresi belli olacak, herkes yılda iki kez zorunlu diş muayenesinden geçecek.

 3 ile 18 yaş grubu öncelikli

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Şencan, Aile Diş Hekimi Uygulaması hakkında STAR'a açıklamalar yaptı. Tıpkı aile hekimi gibi her ailenin bir de diş hekimi olacağını vurgulayan Prof. Dr. Şencan, "Amaç, diş hekimliğinde koruyucu hizmetleri sağlamak. Her ailenin kendisine atanmış bir diş hekimi olacak, yılda en az 2 kez kontrol mecburiyeti getirilecek ve diş hekimi ihtiyacı da hem ağız diş sağlığı merkezlerimiz (ADSM), hem diş hekimliği bulunan kamu hastanelerimiz hem de gerekirse özel sektörden sağlanacak. Şu anda öncelik çocuklarda. Çünkü koruyuculuk hizmetine daha süt dişlerden başlamak gerekiyor. 3-4 yaş ila 18 yaş arası tüm çocuklu aileler ilk etapta öncelikli olacak" diye konuştu.

 

Müdahale imkanı

 

Dolgu, muayene gibi küçük müdahaleler için tedavilerin her ailenin kendi diş hekimi tarafından yapılacağını kaydeden Şencan, "Daha büyük müdahaleler gerekiyorsa da mevcut sistem içindeki ADSM'lerden faydalanılacak. Aile diş hekimliği uygulaması için şimdilik diş hekimlerimizin görev yaptıkları merkezlerden hizmet vermelerini öngörüyoruz. Ancak büyük şehirler veya diş hekiminin bulunmadığı bazı küçük merkezlerde Aile Sağlığı Merkezi gibi yeni bir model oluşturabiliriz. 112 ve diş hekiminin de bulunduğu küçük klinikler düşünüyoruz" dedi. ADSM'lerdeki diş hekimlerinin performans sistemlerini tamamlayabilmek için zaten koruyucu diş hekimliği hizmeti vermesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Şencan, sözlerini şöyle sürdürdü: Şayet ilgili ADSM'den bu hizmeti alabilecek durumdaysak aileler kendilerine belirlenen hekimlerine bu kurumlarda görünecek. Diğer durumlar için de gerekirse özel sektörden de hizmet alımı sağlanacak

Kaynak: http://www.saglikaktuel.com/

 


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

İstatistik

324277
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam
38
434
38
324277

Haberdar Olun

Hüküm ve Koşullar

İletişim Bilgilerimiz

(0382) 213 36 34

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Hamidiye Mahallesi, Kalealtı Cd. No:59, 68100 Merkez/Aksaray

Bölgesel Haritada Biz